Sağlıklı Yaşam ve Fitness Forumu | Zinde Türkiye Forumu

Sağlıklı Yaşam ve Fitness Forumu | Zinde Türkiye Forumu

Zinde Türkiye (ZT) dergisine bağlı bulunan tartışma, sohbet ve paylaşım alanı. Dergiyi okumak için lütfen www.bodytr.com adresini ziyaret ediniz.
Sistem saati: 24 Nis 2014, 00:11

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 78 ileti ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj
 İleti başlığı: Ev ve Bahçede Yapılan Egzersizler
İletiTarih: 17 Mar 2010, 08:38 
Merhaba, ben Mustafa İlkuçan, 49 yaşındayım, sağlıklı olmak ve kalmak için egzersiz yapıyorum. Salona da gittim ama kapalı yerler bana göre değil, bu yüzden kendi bahçemde çalışıyorum. Bu başlık altında paylaşılacakların, benim amacım doğrultusunda çalışanlara yararı olacaktır umarım.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: evde yapılan egzersizler
İletiTarih: 17 Mar 2010, 08:50 
Birbirine yakın iki ağaç dalı arasına attığım demirle barfiks yapıyorum, bazı beton balkon korkuluklarım var, onlarla deadlift yapıyorum. Squat, lunge, şınav hareketlerimi çimlerin üzerinde yalınayak yapıyorum. Tabii dumbellerimde var. Şimdi yüksek bir ağaç dalına bağlayacağım, üzerinde düğümler olan bir halat yapacağım, Serkan Yimsel'in yazılarından birinde okumuştum, ona tırmanacağım.

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Evde yapılan egzersizler
İletiTarih: 17 Mar 2010, 11:01 
Wood chop için özel birşey yapmama gerek kalmıyor, bahçenin çapalama, kazma işleri, bazen odun kırmak, bu hareketi doğal olarak yaptırıyor, hem de işe yarıyor.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 17 Mar 2010, 12:07 
Siz resmen açık hava spor merkezine dönüştürmüşsünüz bahçenizi. Yalınayakla falan bütün sinir stresi alır valla süper... Rocky hesabı...

Uygun fiyat verin ben de sizin bahçede çalışayım :-P

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 17 Mar 2010, 13:47 
Valla bahar geldi, otların temizlenmesi, ağaç altlarının kazılması lazım, para falan istemem, garantili squat ve wood chop :)) Alanya'dayım, buyrun beklerim.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 17 Mar 2010, 16:13 
Karluk
:))) Mustafa Abi, sen bahçeyi "crossfit" denen yöntemin uygulandığı bir spor salonu gibi tanıt Alanya'ya, valla bi tutturursan millet doluşur, hem bahçenin işleri görülür hem de üstüne para alırsın :P

Yalnız şaka falan bi tarafa, açık havada (bol oksijen+güneş) tertemiz (temiz dediysek "hijyenik" demedik) ve doğal (çayır çimen ve mis gibi toprak) bir zeminde hem iş yapmak yani "yararlı" bir şeyler yapmak hem de bir egzersiz yapmak... Valla kolay kolay yaşlanmazsın sen abi :)

Benim bi yazımda bahsettiğim Salih Bey vardı, adam 67 yaşındaydı (şimdi 68 olmuştur), ama şınav ve barfiks sayesinde gayet dinç biriydi.
http://www.bodytr.com/2009/05/67-yasind ... kiyor.html

Resim

Resim

http://www.facebook.com/zindeyiz
http://twitter.com/#!/BodyTR

Sayfa başı
 Profile bak  

İleti başlığı: Re: Ev ve Bahçede Yapılan Egzersizler
İletiTarih: 17 Mar 2010, 22:47 
Evet, yazını okumuştum, zaten benim hedefimde, 60-70 olunca da delikanlı kalabilmek.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 17 Mar 2010, 23:50 
Resul
Valla bahçe açık hava spor salonuna dönmüş. Yalnız ağaç dallar sağlam mı barfiks demirini attığınız?

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 18 Mar 2010, 00:04 
sağlam sağlam

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 18 Mar 2010, 10:20 
Mustafa abi kolay gelsin.:) Spora gelmem ama, mangal partisi verirsen haberim olsun :siritmak: [/color]

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 18 Mar 2010, 11:33 
Bu aralar grup halinde yapılan egzersizler çok moda.. Adını tam bilmiyorum ama istanbul sahillerinden birinde beş altı kişi başlarında da bir antrenör bu elemanlara toplu olarak neredeyse askeri eğitim veriyor. Küfürler falan havada uçuşuyor. Gayet motive edici olduğu söyleniyor :P İnsanlar bunlara para verirse (bu arada para verenleri yermiyorum, yaşadığım yerde benzer bişi yapılsa ben para veririm valla :kahkaha: ) mustafa abi hem bahçesini çiçek gibi yaptırır hem de üzerine para alır... sen bunu bi düşün abi... Adamların başına geçersin "cilalaaaa, parlaaaat" :kahkaha:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 18 Mar 2010, 12:36 
Don't Stay
Valla tam hayalimdeki gibi birde Alanyada olması ekstra güzel. Şu bahçenin resmini çekip paylaşırsanız biraz aynı duyguları yaşarız belkide :D

Hiçbir dinlenme, kazanılarak elde edilenden daha değerli değildir.

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 18 Mar 2010, 20:09 
Karluk
tykhe yazdı:
Bu aralar grup halinde yapılan egzersizler çok moda.. Adını tam bilmiyorum ama istanbul sahillerinden birinde beş altı kişi başlarında da bir antrenör bu elemanlara toplu olarak neredeyse askeri eğitim veriyor. Küfürler falan havada uçuşuyor. Gayet motive edici olduğu söyleniyor :P İnsanlar bunlara para verirse (bu arada para verenleri yermiyorum, yaşadığım yerde benzer bişi yapılsa ben para veririm valla :kahkaha: ) mustafa abi hem bahçesini çiçek gibi yaptırır hem de üzerine para alır... sen bunu bi düşün abi... Adamların başına geçersin "cilalaaaa, parlaaaat" :kahkaha:

O dediğin arkadaşların aramıza katılması lazım aslında. Valla merak ettim neler yaptıklarını, niye yaptıklarını falan ama küfürsüz motive olamıyorlar mı onu da merak ettim. Sanırmı Amerikan Rangerlarının eğitimine özenmişler yoksa bizim askeriyede o kadar küfür yok. Daha doğrusu küfürün içeriği önemli, Amerikalılar sanırım ana avrat sinkaf geçiyorlar ama bizde böyle bir durum olduğunda ciddi sorunlar çıkabiliyor ve zaten çoğu rütbeli de o tip küfürleri askerin yüzüne karşı kullanmayı düşünmüyordur bile.

Bu arada cilala parlat demişsin, koymasam ölürdüm, hepimize nostalji olsun :D :

Resim

Resim

http://www.facebook.com/zindeyiz
http://twitter.com/#!/BodyTR

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Mar 2010, 08:23 
Emeklilikte nereye yerleşeceğim az çok belli oldu gibi... :iyioldu:
Mustafa bey, yakında bahçenize bir çaylak daha gelebilir... :teytey:

Sayfa başı
 Profile bak  

İletiTarih: 19 Mar 2010, 18:56 
Arkadaşlar herkesi beklerim, başımın üstünde yeriniz var, para kazanmayı falan boşverelim, 18'imden beri çalışıyorum zaten. İş para kazanma yoluna girdi mi üzer insanı, böyle daha iyi, gelin mangalımızı yapalım biz, birer duble de atarız yanında :))

Sayfa başı
 Profile bak  

Önceki iletileri göster:  Sıralama  
Yeni konu gönder Konuya cevap yaz  [ 78 ileti ]  Sayfaya git 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumda konulara cevap yazamazsınız
Bu forumda kendi iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumda kendi iletilerinizi silemezsiniz
Bu forumda dosya ekleyemezsiniz

Arama:
Git:  
Haberler Haberler Site haritası Site haritası SitemapIndex SitemapIndex RSS besleme RSS besleme Kanal listesi Kanal listesi